Wiertła dentystyczne są używane w połączeniu z końcówką dentystyczną do odcinania twardych tkanek, takich jak zęby i kości. Wystarczy rzut oka na to, co ma do zaoferowania hurtownia stomatologiczna, aby przekonać się, że dostępna jest szeroka gama wierteł, wykonanych z różnych materiałów, kształtów i rozmiarów, dostosowanych do różnych sytuacji i procedur. Ta oszałamiająca gama opcji może sprawić, że będziesz zdezorientowany i nie będziesz pewien, jakiego wiertła potrzebujesz. Chcemy w tym pomóc, zapraszamy do lektury: https://e-store.koldental.com.pl/
Trzonki wierteł dentystycznych
Trzonki stanowią dłuższą część wiertła. Trzonki mają różne końcówki, które można przymocować do różnych typów rękojeści i są dostępne w różnych długościach, aby umożliwić mocowanie do określonych rękojeści.
Długi prosty trzonek
Sklep dla gabinetów stomatologicznych ma do zaproponowania między innymi długie, proste trzpienie, które są stosowane w rękojeściach wolnoobrotowych, najczęściej używanych do diamentowych tarcz do cięcia. Długie, proste trzonki wykorzystuje się także w zabiegach chirurgicznych.
Trzpień zatrzaskowy
Trzpień tego typu ma zazwyczaj długość 20 mm i średnicę 2,35 mm. Trzpienie zatrzaskowe są często dostępne w tych samych kształtach, co wiele innych trzonków. Koniecznie zapytaj ulubiony sklep instrumenty stomatologiczne o ofertę wierteł z trzpieniem zatrzaskowym.
Uchwyty cierne
Uchwyty cierne są stosowane w połączeniu z wiertłami z węglików spiekanych i diamentowych. Są stosowane w rękojeściach szybkoobrotowych i podobnie jak chwyty zatrzaskowe, mają zazwyczaj długość około 20 mm i średnicę 1,6 mm. Twoje zaopatrzenie gabinetu powinno zostać uzupełnione o szeroką gamę ofertę wierteł z trzpieniem zatrzaskowym.
Materiały
Wiertła są dostępne w szerokiej gamie materiałów. Każdy materiał ma swoje zalety i wady, dzięki czemu nadaje się do różnych zadań. Na przykład wiertła diamentowe są najczęściej stosowane w końcówkach szybkoobrotowych, co oznacza, że są najczęściej dostępne w wersji z uchwytem ciernym. Diament jest najtwardszym dostępnym materiałem i służy do szlifowania tkanki zęba, zwykle szkliwa. Ruch szlifierski wiertła diamentowego pozostawia szorstkie wykończenie.
Wiertła diamentowe mają krótką żywotność ze względu na wyraźny spadek efektywności cięcia. Wiertła tego rodzaju często zatykają się, a ruch szlifujący również szybko zużywa instrument. Wiertła diamentowe są dostępne w różnych kształtach i o różnej ziarnistości – od bardzo drobnego do bardzo grubego. Podczas wycinania porcelanowych materiałów odtwórczych zdają się być jednym z najskuteczniejszych rozwiązań.