Czy laseroterapia pomoże w bólu kolana

Laseroterapia jest alternatywą leczenia niektórych rodzajów bólu, na przykład bólu kolana. Laseroterapia jest również znana jako terapia zimnym laserem, laseroterapia klasy III lub laseroterapia niskiego poziomu. Mogą one pomóc organizmowi w naprawie uszkodzeń tkanek spowodowanych urazami i zapaleniem stawów.

Co to jest laseroterapia?

Laseroterapia kolana jest coraz częściej spotykana w nowoczesnej medycynie. Za pomocą lasera możemy leczyć wiele różnych schorzeń, na przykład: zakrzepicę żylną. Laseroterapię używa się w różnych dziedzinach medycyny: dermatologii, stomatologii, okulistyce, kosmetologii, podologii oraz medycynie estetycznej.

Laseroterapia jest bezpieczną formą kuracji, dzięki której zabiegi wykonywane są bezinwazyjnie. Terapia laserem polega na emitowaniu wiązki światła o określonej mocy na dany fragment ciała, który wymaga kuracji. Laser skierowany jest na dane miejsce przez ściśle określony czas.

Jak działa laser?

W laseroterapii możemy spotkać kilka rodzajów laserów:

– laser niskoenergetyczny,
– laser średnioenergetyczny,
– laser wysokoenergetyczny.

Laser niskoenergetyczny stosowany jest głównie w fizjoterapii. Laser średnioenergetyczny wykorzystywany jest najczęściej w diagnostyce nowotworowej oraz w leczeniu raka. Natomiast laser wysokoenergetyczny możemy spotkać najczęściej w chirurgii, medycynie estetycznej i zamykaniu naczyń.

W dzisiejszej medycynie laseroterapia ma wiele zastosowań w różnego rodzaju terapiach. Są terapie, gdzie używa się lasera w postępowaniu kontaktowym jak i bezkontaktowym. W przypadku postępowania kontaktowego, działanie lasera opiera się na tym, że głowica tego urządzenia przylega bezpośrednio do skóry i emituje w ten sposób promieniowanie do uszkodzonych tkanek. Jeśli chodzi o postępowanie bezkontaktowe, laser “skanuję”skórę w odpowiedniej odległości, bez kontaktu ze skórą.

Wskazania do laseroterapii

Aktualnie wszelkie wskazania do terapii laserem są związane z różnego rodzaju schorzeniami. Wśród najczęściej wymienianych schorzeń możemy wymienić: zwyrodnienia stawów, choroby reumatyczne oraz różnego typu przeciążenia.

Przeciwwskazania do użycia lasera

Warto wspomnieć również o przeciwwskazaniach do leczenia laserem. Z terapii laserem nie powinny korzystać osoby chore na nowotwory, cukrzycę, nadczynność tarczycy, gruźlicę, epilepsję i infekcje. Z laserów nie powinny korzystać również kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące piersią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here