Medycyna na straży ciąży

Posiadanie własnego potomstwa to marzenie niejednej kobiety. Niestety nie każda kobieta może cieszyć się cudem macierzyństwa. Na szczęście współczesna medycyna poczyniła ogromne postępy i wiele problemów z zajściem w ciążę może być rozwiązanych.

Jakość życia ma znaczenie

Wiele par ma spory problem ze spłodzeniem dziecka. Wbrew pozorom, problem z ciążą nie jest winą wyłącznie kobiety. W wielu przypadkach wina leży po obu stronach. W zależności od stopnia zaawansowania problemu płodności, współczesna medycyna oferuje różne rozwiązania.

Obecny szybki tryb życia sprawia, że coraz więcej kobiet posiada komórki jajowe o niskiej jakości. Ciągły stres czy zła dieta, prowadzą do obniżenia wartości komórek jajowych. To powoduje ogromny problem z zapłodnieniem. Wówczas idealnym rozwiązaniem jest komórka dawczyni.

In vitro rozwiązaniem problemów

W przypadku gdy komórka jajowa kobiety nie nadaje się do zapłodnienia, kwalifikuje się ona do zabiegu in vitro. Oznacza to że do zapłodnienia dojdzie poza ciałem kobiety. Dodatkowo do zabiegu zostanie użyta komórka dawczyni.

In vitro z komórką dawczyni to zabieg, w którym komórka jajowa dawczyni zostaje zapłodniona nasieniem ojca, a następnie po zapłodnieniu poza ciałem kobiety, zostaje umiejscowiona w ciele biorczyni. Oznacza to wszczepienie zapłodnionej już komórki jajowej do ciała przyszłej matki.

Proces taki umożliwia zajście w ciąże kobietom, których komórki jajowe nie nadają się do zapłodnienia. Dzięki in vitro z kd, biorczynie mogą doświadczyć ciąży i wydania na świat dziecka.

Odpowiednia komórka

Decydując się na zabieg In vitro z komórką dawczyni, pary mogą wybrać dawczynię. Odbywa się to anonimowo. Jedyne informacje jakie otrzymują biorcy dotyczą podstawowych informacji takich jak kolor skóry czy grupa krwi.

Dzięki temu, przyszli rodzice mogą wybrać dawczynię o zbliżonych do nich cechach fizycznych. Dzięki temu, przyszłe dziecko będzie podobne do obojga rodziców. Szczegóły takie jak choćby kolor włosów czy waga dawczyni, mogą wpłynąć na decyzję rodziców o wyborze komórki.

Problem z zajściem w ciążę dotyka coraz większej ilości kobiet. Na szczęście obecna medycyna pozwala na wyeliminowanie wielu czynników wykluczających zajście w ciążę. Niestety, ciągle zdarzają się przypadki całkowitej bezpłodności, jednak na szczęście zabiegi in vitro z kd, umożliwiają wielu kobietom zajście w ciążę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here