Jaką karmę dla psa wybrać

Karma, która nasz pies będzie spożywał na co dzień, czyli karma bytowa, powinna być indywidualnie dopasowana do potrzeb naszego pupila. Na rynku dostępne są obecnie różne rodzaje karm, uwzględniające m.in. wiek psa, nietolerancje pokarmowe i zapotrzebowanie energetyczne. Posiłek, jaki będzie spożywał nasz pies, powinien zawierać niezbędne składniki odżywcze, które utrzymają zdrowie i kondycję naszego zwierzęcia. Oprócz tego karma powinna pasować psu, czyli być dla niego smaczna i mieć odpowiednią konsystencję.

Karmy, które oferuje sklep Weteryjaryjny.pl, łatwo dostosować do wieku psa. Marki takie jak Vetexpert, Dechra czy Bozita przygotowały karmy z myślą zarówno o najmłodszych psach i ciężarnych lub karmiących sukach, jak i psach dorosłych, uwzględniając w składzie niezbędne składniki i witaminy, potrzebne w różnych okresach rozwoju zwierzęcia. Dla starszych psów polecane są karmy lekkostrawne, łatwe do pogryzienia, często w postaci past lub pasztetów.

Jednak nie tylko starsze psy mają trudności z trawieniem niektórych pokarmów. Wielu pupili cierpi na nietolerancje pokarmowe. Z pomocą w żywieniu psów z takimi problemami trawiennymi przychodzą odpowiednio skomponowanych linie karm np. Bozita Robur Sensitive Grain Free czy Calibra Dog Expert Nutrition Sensitive, które zawierają dodatkowe składniki ułatwiające trawienie. Częstą dolegliwością są także alergie na zboże, dlatego powstały specjalne produkty bezzbożowe, które bez obaw można podawać psom np. linia Carnilove Pies. Odpowiedni dobór produktów lekkostrawnych, które nie będą obciążać żołądków naszych pupili, zapewni im wysoki komfort jedzenia.

Producenci karmy dla psów wyszli na przeciw wszelkim potrzebom naszych zwierząt. Powstały karmy dla psów mających problemy stomatologiczne (Calibra Dog Expert Nutrition Oral Care), po zabiegach sterylizacji (Calibra Expert Nutrition Neutered), dla psów z nadwagą (Calibra Dog Expert Nutrition Light) czy tych posiadających problemy z układem mięśniowo-szkieletowym (Calibra Dog Expert Nutrition Mobility).

Dla dobrego samopoczucia naszych psów, jak i zachęcenia ich do spożywania wartościowych posiłków przez nas wybranych, należy kupować karmę w takiej formie, by psu było łatwo ją zjeść. Warto zastanowić się nad tym czy podawać suchą czy mokra karmę, pamiętając że ta pierwsza ma większą kaloryczność i zawartość składników odżywczych. Podając suchą karmę nie zapominajmy o nawodnieniu psa, czyli pozostawieniu mu czystej wody. Urozmaicanie posiłku naszego pupila poprzez wybór różnych karm o właściwościach zdrowotnych pozwoli na długo zachować jego dobre zdrowie i zadowolenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here