Dodatkowe usługi, które wykona producent palet

Kluczową rolą, jaką spełnia producent palet jest to prostu produkcja palet z drewna, zgodnie ze ściśle określonymi standardami. Palety euro według klasyfikacji EPAL (Europejskie Stowarzyszenie Palet) mają wymiary 1200 x 800 x 144 mm. Oprócz samej produkcji, wytwórcy palet często oferują usługi dodatkowe, związane z uszlachetnianiem palet lub ich specjalnym znakowaniem.

Euro palety – jak sprawić, by służyły długo

Celem wzmocnienia euro palety przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i dla przedłużenia jej żywotności, Producent palet może wykonać szereg odpowiednich zabiegów uszlachetniających.

Najpopularniejszym z procesów, jakim poddawane są palety jest ich obróbka termiczna, polegająca na suszeniu palet w specjalnej suszarni komorowej, gdzie w temperaturze 56 stopni Celsjusza przez minimum 30 minut unieszkodliwiana jest wielkość drobnoustrojów w drewnie. Dzięki temu euro palety nie staną się siedliskiem pleśni i grzybów. Jest to szczególnie istotne, gdy na paletach będą transportowane ładunki do krajów o innym klimacie.

Kolejny zabieg uszlachetniający palety euro to ich impregnacja. Naniesienie na powierzchnię drewna specjalnego preparatu zapobiegnie pojawieniu się pleśni, widocznej jako siny kolor na palecie.

Znakowanie palety euro

Producent palet często oferuje także możliwość wykonania odpowiedniego znakowania sprzedawanego towaru. I tak dostępna jest na przykład usługa znakowania poprzez wypalanie (w ten sposób oznacza się normę EPAL), czy znakowanie poprzez wykonanie nadruków, dostosowanych do potrzeb klientów. Nadruki sprawdzają się w przypadku znakowania daty produkcji, czy numeru partii.

Możliwe jest także specyficzne malowanie palet, które przyczyni się do indywidualizacji palet, wykorzystywanych przez danego odbiorcę. Dzięki temu jego palety będą łatwe do identyfikacji w centrach logistyczno-dystrybucyjnych, czy portach morskich.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są także tak zwane palety inteligentne, pozwalające, za pomocą tagów RFID w pełni zautomatyzować procesy logistyczne w firmie.

Warto śledzić ofertę producentów euro palet, szczególnie w zakresie nowoczesnych rozwiązań. Dzięki temu firmy mogą zaoszczędzić czas i pieniądze podczas procesów magazynowych i transportowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here