młoda kobieta

Wiele młodych kobiet z pewnością kiedyś zamarzy zostać mamą. To niezaprzeczalnie bardzo odpowiedzialna i dająca pełno satysfakcji rola. Bycie rodzicem to piękne chwile spędzone z dzieckiem. Czy zajście w ciążę to bezproblemowy proces?

Jakie czynniki muszą sprzyjać, by narodzić się mogło nowe życie?

Wbrew pozorom w ciąże nie zachodzi się łatwo. Najważniejsze czynniki, które wpływają na sukces poczęcia to:
– okres owulacyjny u kobiety
– dobrej jakości nasienie, z prawidłową ilością i budową plemników
– stosunek zakończony wytryskiem w pochwie.

Brzmi łatwo, prawda? Współczesne problemy z zajściem w ciążę wiążą się z wieloma chorobami cywilizacyjnymi począwszy na nadwadze, a skończywszy na próchnicy zębów. 10-15 % procent kobiet na świecie boryka się z zaburzeniami hormonalnymi. To właśnie one najczęściej są sprawcą niepowodzenia w zajściu w ciążę. Coraz więcej kobiet zapada na zespół chorobowy w skrócie nazywający się PCOS. To syndrom policystycznych jajników.

Co właściwie oznacza? Ta choroba charakteryzuje się dużą ilością małych torbieli na jajnikach i tym samym utrudnia prawidłowy cykl menstruacyjny. Dzieje się tak przez rzadko występującą owulację. Pęcherzyk Graffa rośnie lecz nie pęka- tym samym tworzy małe torbiele. Mimo tej dolegliwości może występować normalna miesiączka, jednak bez odpowiedniego leczenia nie zakończy się zapłodnieniem.

Wiele osób zastanawia się- dlaczego nie mogę zajść w ciążę, skoro moje hormony są unormowane? Z pozoru błahe dolegliwości mogą skutkować niepowodzeniem w planowaniu rodziny? Jakie? Nawet nieduża nawaga może zablokować owulację u kobiet, a to wszystko przez tłuszcz odkładający się w okolicy brzucha. Jeśli mamy kilka kilogramów za dużo- nie ma na co czekać. Podjęcie aktywności fizycznej połączonej ze zdrowym odżywianiem może przynieść sukces w postaci zajścia w ciążę. Nawet 10 % utrata wagi może skutkować poprawieniem jakości owulacji i cyklu miesięcznego.

w ciąży

Dalej sen z powiek spędza ci pytanie, dlaczego nie mogę zajść w ciążę?

Zastanów się czy twoje ciało nie pokrywa ciemnej barwy owłosienie. Może być to zwiastun naszych niepowodzeń. Obfite owłosienie ciała może być spowodowane nadmierną produkcją męskich hormonów. Testosteron i androstendion to dwa najważniejsze męskie hormony, których nadmierna obecność w damskim organizmie skutkować może zablokowaniem owulacji, przybieraniem na wadze, a także może powodować zaburzenia insuliny, które często przeistacza się w cukrzycę.

Nie tylko aspekty fizyczne są ważne w temacie zachodzenia w ciążę. Nastawienie fizyczne to 50 % sukcesu. Nieprędko mamą zostanie kobieta, która nie przesypia nocy, bo martwi się o posadę, czy osoba borykająca się z depresją i stanami lękowymi. Ustabilizowana sytuacja mieszkaniowa, finansowa i uczuciowa pozwoli na pełny komfort psychiczny i tym samym może ułatwić zapłodnienie.

Nie ma nic gorszego od uprawiania seksu tylko w celu prokreacji. Bliskość powinna być spowodowana miłością do partnera i traktowania stosunku jako czynności pogłębiającej relację. Dalej zastanawiasz się- dlaczego nie mogę zajść w ciążę? Zacznij traktować współżycie jako bliskość z partnerem i nie postrzegaj go jako maszyny do robienia dzieci. Komfort psychiczny jest najważniejszy.

kobieta

Przed zajściem w ciąże postaraj się skontrolować stan hormonów płciowych, zażywaj kwas foliowy, dużo się ruszaj i zdrowo się odżywiaj. Bycie aktywnym pozwoli pozostać sprawnym w trakcie w ciąży i długo po niej! To niezwykle ważne, by posiadać dobrą kondycję. Nie może jej braknąć także po porodzie, przy opiece nad wymagającym maluszkiem. Zadbaj o ruch już dzisiaj!

Pozytywne myślenie to podstawa w okresie przygotowywania się do ciąży. Zadbaj o nie jak najszybciej. Każda kobieta doczeka się cudu macierzyństwa i nawet mimo niepowodzeń nie wolno się poddawać i myśleć negatywnie. Na każdego przyjdzie pora- tą frazą warto się kierować podczas trudów starań o potomka. Nie zastanawiaj się już, dlaczego nie mogę zajść w ciążę? Zadbaj o komfort psychiczny i zdrowie- a reszta pojawi się sama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here