dlaczego facet się nie odzywa

Konflikty zdarzają się w niemal każdym związku. Taka sytuacja sprawia, że dwa odmienne charaktery się ścierają, przez co może dojść do swoistego dysonansu. Na ogół są to drobne sprzeczki, które nie powodują negatywnych konsekwencji dla relacji. Czasami jednak ostra wymiana zdań może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Zdecydowanie warto unikać takich ewentualności, bowiem w dalszej perspektywie takie działania mogą doprowadzić do rozpadu związku uczuciowego.

Słusznie wskazuje się, że zbyt częste kłótnie nie są zdrowe, lecz toksyczne

Dlatego w relacji intymnej z inną osobą warto kierować się zrozumieniem i poszanowaniem jej prawa do samostanowienia. Zbyt częste okazywanie zazdrości również jest niezdrowe, dlatego czasami zdecydowanie lepiej jest odpuścić. Każdy z nas ma wyczucie, kiedy przesadził, dlatego samodzielnie może ocenić rezultaty swojego postępowania. W przypadku, gdy konflikt urośnie do niespotykanych dotąd rozmiarów, warto skorzystać z terapii dla par w najbliższej poradni rodzinnej.

Czasami kobiety zastanawiają się, dlaczego facet się nie odzywa. W takich sytuacjach mogło dojść między innymi do urażenia jego męskiej dumy. Nikt nie lubi być poniżany, a delikatną psychikę mężczyzny można bardzo łatwo urazić. Dlatego zdecydowanie warto rozmawiać o takich zaszłościach, bowiem zbyt długo trzymany w sobie gniew w końcu eskaluje. Nie jest to sytuacja korzystna, zważywszy na fakt, iż mężczyzna może powiedzieć wiele słów nieodwracalnych, których później będzie żałował.

facet

Inicjatywa w zakresie poprawy relacji powinna w tej sytuacji spoczywać po stronie kobiety. Jak powszechnie wiadomo, panie są spokojniejsze i potrafią ostrożniej dobierać słowa przeprosin. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że to właśnie one są bardziej uczuciowe. Jeżeli mężczyzna kocha daną kobietę, z pewnością wybaczy jej ewentualne nadużywanie głosu, jak również sam poczuje się częściowo odpowiedzialny za daną sytuację. Na wszystko jednak potrzeba odpowiedniej dozy czasu.

W życiu mężczyzny zdarzają się również chwile, w których potrzebuje on czasu na przemyślenie swojej sytuacji w związku. W takim przypadku kobieta nie powinna nadmiernie ingerować w sferę jego wolności. Jeżeli partnerzy nie mieszkają razem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby mężczyzna przez kilka dni się nie odzywał. Pozwoli mu to na dokonanie jednoznacznej oceny, jak bardzo kocha swoją partnerkę i czy rzeczywiście chce z nią spędzić resztę życia. W takich burzliwych okresach panowie bardzo chętnie spotykają się ze swoimi przyjaciółmi, czyniąc z nich powierników swoich tajemnic życiowych.

Warto jednak mieć na uwadze, że niektórzy mężczyźni zamykają się w sobie i spędzają ten czas w samotności. W takim przypadku, gdy cisza trwa dłużej niż trzy dni, warto zastanowić się nad tym, co jest powodem jego złego samopoczucia. Być może okaże się konieczna wizyta u psychologa. Specjalista ten będzie w stanie jednoznacznie wskazać, na jakie problemy uskarża się dany mężczyzna, jak również może zaproponować terapię grupową, która stanowi doskonałe pole na pozbycie się wielu kłopotów.

facet się nie odzywa

W sytuacji, gdy to kobieta jest winna danej sytuacji, przez co mężczyzna się do niej nie odzywa, warto zainicjować przeprosiny w odpowiedniej formie. Nie zaleca się w tym zakresie korzystania z środków porozumiewania się na odległość. Jest to rozwiązanie niezwykle dziecinne, które może sprawić, że mężczyzna przestanie traktować swoją partnerkę poważnie. Zdecydowanie rekomendowana jest spokojna rozmowa w cztery oczy.

W jej trakcie kobieta powinna przyznać, że żałuje swojego postępowania, jak również winna przeprosić swojego partnera za przejściowe niedogodności z jej strony. Prawdziwe uczucie zawsze wygrywa, dlatego kochający mężczyzna z pewnością wybaczy swojej drugiej połówce nawet najbardziej ostre słowa. Jeżeli jednak przeprosiny nie przyniosły poprawy, warto dać partnerowi jeszcze kilka dni na przemyślenie całej sytuacji. Może się okazać, że zbawienny upływ czasu dobrze zrobi relacji, przez co stanie się ona silniejsza w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here