Hiszpania – Najlepsze miejsca na wymarzoną wycieczkę

0
1319

Hiszpania, wymarzony punkt wakacyjnych podróży, przepiękne wyspy, ogromne plaże, a także wiele miejsc, które mogą wzbogacić nas o kolejne doznania kulturowe. Jednakże mimo ekscytacji przyszłą podróżą, podczas planowania wymarzonego urlopu należy emocje odłożyć na bok i z chłodną głową dobrać wszystkie elementy układanki, które pozwolą nam ułożyć fantastyczne wspomnienia.
Pierwszą decyzją, którą będziemy musieli podjąć jest wybór czy interesuje nas bardziej Hiszpania kontynentalna, czy może wyspy.

Hiszpania kontynentalna, czyli hiszpania – wycieczki to wspaniały wybór dla tych, którzy swoje urlopy uwielbiają spędzać aktywnie, zwiedzając różne zakątki oraz zabytki hiszpańskiej kultury. Wyspy to idealna opcja, żeby po ciężkim roku pracy odpocząć wylegując się na leżaku, pływając w basenie, morzu lub oceanie.

Jeśli chodzi o wyspy te najpopularniejsze to Majorka, Minorka, Ibiza czy Teneryfa. Majorka to idealne miejsce dla tych którzy szukają urozmaiconych plaż przy przepięknych zatoczkach lub szerokich, ciągnących się kilometrami plaż takich jak Cala Alcudia.

Minorka, w odróżnieniu od piaszczystej Majorki, jest bardziej zieloną, spokojną mniej popularną wśród turystów wyspą. Świetne miejsce dla tych którzy spokój oraz ciszę cenią ponad wszystko. Piękne klify oraz strome wybrzeża w trudno dostępnych miejscach są nie lada pokusą dla tych którzy lubią miejsca w których ludzka noga nigdy jeszcze nie stanęła.

Ibiza, całkowite przeciwieństwo w stosunku do Minorki, centrum imprez oraz życia nocnego, gdzie o przespanej nocy można zapomnieć. Przyjeżdżają tu wszyscy, którzy spragnieni są dobrej zabawy przy drinku oraz muzyce granej przez najlepszych DJ-ów na świecie. Jeśli wybierzesz się na Ibizę poza sezonem doznasz, większego spokoju i będziesz mógł docenić piękną wyspiarskich miasteczek znajdujących się na Ibizie.

Teneryfa, wyspa zawierająca elementy piaszczystej Majorki oraz zielonej spokojnej, pełnej ciężko dostępnych miejsc, Minorki. Obowiązkowym punktem wycieczki na Teneryfę jest oczywiście słynny wulkan El Teide, a także wspaniałe góry Anaga i miasto Garachico, które zostało niegdyś całkowicie zalane lawą. Różnorodność geograficzna całkowicie współgra z różnorodnością klimatyczną, przygotujcie się na ciągle i nagłe zmiany pogody.

Nie zapominajmy o Hiszpanii kontynentalnej, gdzie doskonałym wyborem do zwiedzania jest Barcelona. Katalonia ma bardzo dużo do zaoferowania pod względem turystycznym i nie jesteśmy wstanie wykorzystać całego potencjału turystycznego tego miejsca poświęcając na nią tydzień lub dwa. Sagrada Familia dzieło słynnego architekta miasta Antonima Gaudiego, którego projekty od zawsze pobudzały ludzi do dyskusji. Niektórzy patrząc na nie są oburzeni, zdenerwowani, drudzy natomiast, zdumieni i zafascynowani. Styl Gaudiego jest symbolem Barcelony, więc w celu dalszego zwiedzania miasta ten punkt jest obowiązkowy, gdyż z jego mozaikami spotkamy się jeszcze nie raz w sklepikach z pamiątkami w całej Barcelonie. Kolejnymi zabytkami, które warto odwiedzić są miejsca takie jak Park Guell oraz Casa Batllo, które są także zaprojektowane przez Gaudiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here