dlaczego nie mogę schudnąć

W czasach, których żyjemy, każdy chce wyglądać ładnie i zdrowo. Jednak nie zawsze jest to takie proste. Żeby dieta przynosiła efekty, musimy nabyć pewną wiedzę na jej temat. Oczywiście dieta to nie wszystko, w walce ze zrzucaniem nadmiernych kilogramów. Wiele ludzi decydując się na odchudzanie, zadaje sobie pytanie: dlaczego nie mogę schudnąć? Jest wiele powodów, dlaczego spalanie nadmiernej tkanki tłuszczowej, jest trudne. Może to być zła przemiata materii, brak aktywności fizycznej, a może jest to po prostu brak motywacji i chęci dążenia do celu za wszelką cenę.

Tylko odchudzaniem zdrowej i szczupłej sylwetki nie osiągniemy

Ważna jest również aktywność fizyczna i wiedza na temat odżywiania. Zaczynając walkę przeciwko nadmiernym kilogramom, musimy pozbyć się pewnych nawyków. Podjadanie w nocy czy częste sięganie po paczkę chipsów, nie jest dobrą opcją. Nie należy jednak ze wszystkiego od razu rezygnować. Jeśli zaczniemy się katować, to po pewnym czasie chęć zrezygnowania będzie tak duża, że nie nie postawimy oporu. Cel, który sobie ustawiamy, aby schudnąć, należy zrobić i dążyć do niego w sposób racjonalny. Wysiłek fizyczny jest bardzo popularną formą aktywności. Ważne jest uprawianie różnych rodzajów sportu.

siłownia

Bieganie, spacerowanie, pływanie czy granie w piłkę przyśpiesza przemianę materii. Uprawianie sportu, poza tym, że jest zdrowe, to pozwala spalić bardzo dużo kalorii. Podjadanie jest to nawyk, który dotyczy, każdego z nas. Planując dietę, warto sobie rozpisać liczbę posiłków. Jest to bardzo ważne, ponieważ powstrzymywanie się od podjadania i zachowanie równej liczby posiłków jest kolejnym krokiem w przód. Warto jest sięgać po produkty pełnowartościowe, zdrowe i jak najmniej przetwarzane. Dobrze jest zamienić jasny makaron na ciemny oraz jasne pieczywo na pełnoziarniste. Nie możemy rezygnować ze wszystkiego od razu, ponieważ po miesiącu możemy mieć już dość.

Możemy zacząć, na przykład od słodzenia herbaty miodem, dążąc do ograniczenia cukrów prostych do minimum. Nie da się schudnąć, od razu. Zapewne wyskakujące reklamy, na naszych urządzeniach nie mają nic wspólnego z racjonalnym odchudzaniem i dietą. Tylko w przemyślany sposób, możemy dążyć do celu. Pieczenie i gotowanie to również dobra alternatywa dla potraw przyrządzanych na tłuszczu. Przecież jedzenie gotowane czy pieczone, jest tak samo smaczne, jak te smażone. Przerzucenie się na gotowane zdrowe potrawy, jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Pamiętajmy, aby wybierać dobre źródła białka.

Mięso z kurczaka, indyka czy różnego rodzaju ryby, są bardzo dobrym źródłem białka, tłuszczy oraz witamin. Żywność light jest to zazwyczaj ściema. Mimo ograniczenia, na przykład tłuszczu posiadają dużą ilość cukru i słodzików. Ponadto są mocno przetworzone. Podczas walki ze schudnięciem, niezastąpiona jest motywacja. Dzięki swojej motywacji jesteśmy w stanie osiągać cele. Aby ją wzmocnić, możemy sobie rozpisać, na przykład plusy zdrowego odżywiania i diety. W ten sposób chęć do osiągnięcia sukcesu staję się coraz większa.

sałatka

Dzięki węglowodanom złożonych nasz organizm ma energię oraz prawidłowo funkcjonuję. Nie możemy ograniczyć całkowicie węglowodanów. Dobrym źródłem węglowodanów jest banan, pełnoziarniste pieczywo oraz kasza. Dzięki spożywaniu węglowodanów, mamy siłę na trening. Do schudnięcia potrzebna, jest nam również woda. Szerokim łukiem, należy omijać napoje owocowe, ponieważ często oprócz cukru i barwników nic w sobie wartościowego nie posiadają. Nawadnianie organizmu jest bardzo ważne, a woda pomaga pozbywać się toksyn z organizmu.

Sól podczas diety, należy ograniczyć. Jest niezdrowa i zatrzymuje wodę w naszym organizmie. Kolejnym nawykiem, przez który nie możemy schudnąć, jest objadanie się przed snem. Nasz organizm, zanim przejdzie w stan odpoczynku, musi zdążyć, strawić pokarm. Śniadania są bardzo ważne, więc nie należy z nich rezygnować. Podsumowując, przyczyn, przez które nie możemy schudnąć, jest bardzo wiele. Trzeba dokładnie sobie przeanalizować informacje i rady dotyczące diety, a następnie zacząć działać. Jeśli efekty dalej się nie pojawiają i kilogramy pozostają, warto, jest się udać do lekarza i zrobić badania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here