czym usunąć kamień z czajnika

W dzisiejszych czasach czajnik jest rzeczą, która jest stosowana w każdym domu. Często myślimy, że zapłacenie wysokiej kwoty za nasze naczynko czy urządzenie, wiąże się z brakiem jakichkolwiek problemów, a co najważniejsze brakiem kamienia osadzającego się w środku naszego czajnika. Jest to mylne myślenie, ponieważ w większości czajników kamień i tak się osadza. Dobrym krokiem w walce z kamieniem jest zakup filtra do oczyszczania wody.

Na rynku znajduje się szeroka oferta różnych dobrych filtrów oczyszczających wodę

Taki filtr w pewnym stopniu zapobiegnie osadzaniu się kamienia w naszym czajniku, ponieważ woda przefiltrowana, jest czystsza. Nie jesteśmy ograniczeni do jednej ceny czy jednej marki, dlatego na jaki filtr się zdecydujemy, zależy tylko od nas. W każdym domu herbata towarzyszy nam przy śniadaniach, obiadach czy kolacjach. Ponadto spotkania ze znajomymi czy rodzinne uroczystości są również odbywane w obecności herbaty czy kawy.

Żeby nie zrobić sobie wstydu, szukamy pewnych i sprawdzonych sposobów na czyszczenie naszego naczynia zadając sobie pytanie: czym usunąć kamień z czajnika? Jest wiele metod i sprawdzonych detergentów na pozbycie się osadu z naszego czajnika. Odkamieniacz od lat stosowany jest w większości kuchni. Jednak są również bardziej ekologiczne i sprawdzone receptury domowe. Jeśli decydujemy się na zakup detergentu ze sklepowej półki, musimy wiedzieć, do jakiego rodzaju czajnika jest on przeznaczony.

czajnik

Jest wiele rodzajów uniwersalnych, jednak czasami może być inaczej. Podstawowym produktem, który, jest nierozłącznym produktem kuchni, jest ocet. Mieszamy ocet z wodą pół na pół, wlewamy do czajnika, a następnie zagotowujemy. Po zagotowaniu nasz czajnik odstawiamy na bok, na czas około jednej godziny. O charakterystyczny zapach nie musimy się martwić, ponieważ jest się go łatwo pozbyć. Wystarczy kilka razy przegotować wodę w czajniku, a po zapachu nie powinien zostać żaden ślad. Mycie octem przebiega w prosty sposób, a jest skuteczne, tanie oraz kamień osadzony znika.

Ta metoda idealnie sprawdzi się w czyszczeniu z kamienia czajników szklanych. Tam szczególnie oprócz jakości wody, wpłynie na wygląd. Kolejnym bardzo prostym domowym sposobem na czyszczenie czajnika z kamienia jest gotowanie skórek z ziemniaków. Eksperyment dla większej skuteczności powtarzamy kilka razy. Przy każdym następnym gotowaniu wody, skórki podmieniamy na świeże. Ten stary sprawdzony sposób w dalszym ciągu idealnie sprawdza się w czyszczeniu czajnika. Kwasek cytrynowy, który stosujemy do czyszczenia m.in. piekarnika czy mikrofali, również zastosowanie znajduje w walce z kamieniem.

Wystarczy dodać kilka łyżeczek kwasku cytrynowego do naszego czajnika, a po upływie kilku godzin zagotować wodę. Dla skuteczności dobrze jest wodę przegotować kilka razy. Po kwasku cytrynowym nasz czajnik będzie pozbawiony obecności kamienia. Najlepiej sprawdza się w czajnikach stalowych, ale do innych rodzajów również można spróbować wykorzystać. Kolejny sposób z użyciem sody oczyszczonej idealnie sprawdzi się w przypadku popularnych coraz bardziej, czajników elektrycznych.

kamień z czajnika

Kilka łyżeczek sody oczyszczonej wystarczy wsypać do czajnika i odstawić go na kilka minut. Jest to idealne rozwiązanie dla posiadaczy czajników elektrycznych, ponieważ soda wyczyści nawet grzałkę. Jej zapach jest dość wyczuwalny, dlatego tak, jak w przypadku octu musimy nasze urządzenie kilka razy wypłukać. Niezależnie od tego, na który z przedstawionych sposobów się zdecydujemy, musimy porządnie wypłukać nasz czajnik. Stosowanie domowych metod jest dużo bezpieczniejsze. To, za pomocą jakich produktów czyścimy czajnik, zależy tylko i wyłącznie od nas.

Domowe receptury oraz kupne są skuteczne na walkę z kamieniem. Jednak domowymi recepturami możemy poeksperymentować i wyczyścić czajnik jak nie jeden chemiczny środek z górnej półki. Woda, którą przygrzewamy najczęściej, służy nam do zrobienia herbaty czy kawy, dlatego ekologiczne czyszczenie jest o wiele bezpieczniejsze dla naszego zdrowia. Decydując się na detergenty ze sklepowych półek, musimy zwracać uwagę na informacje, jakie zamieszcza na nich producent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here