czym pomalować panele ścienne

Dom to takie wyjątkowe miejsce, w którym spędzasz zdecydowaną większość swojego wolnego czasu. Jest to równoznaczne z tym, że musisz o niego dbać, bo w przeciwnym wypadku żadna wykonywana w nim czynność nie sprawi ci przyjemności. W prosty sposób możesz natomiast zawsze odmienić wygląd poszczególnych części domostwa. Jeżeli więc tylko czujesz, że w tym momencie coś ci w nim nie pasuje, koniecznie pomyśl o przeprowadzeniu małego remontu.

Zmiany nie muszą być duże, by były efektowne. Już nawet przemalowanie paneli ściennych zagwarantuje ci zupełnie inny wizerunek pomieszczenia, który może cię zmotywować do dalszych działań i totalnego przeobrażenia aranżacji. A czym pomalować panele ścienne, aby uzyskać trwały i przede wszystkim atrakcyjny efekt? W sklepach budowlanych znajdziesz wiele produktów o takim przeznaczeniu. Musisz zatem wybrać spośród nich taki, który naprawdę dobrze zadziała.

panele ścienne

Pierwszy typ produktu, który dość dobrze sprawdza się właśnie na panelach ściennych, to emalia akrylowa. Jest to rodzaj farby ściennej. Gwarantuje ona niemalże pełne krycie, także jest bardzo wygodna w użyciu. Bardzo często już jedna warstwa emalii akrylowej pozwala na osiągnięcie wymarzonego efektu i całkowite pokrycie wcześniejszego odcienia paneli.

Dodatkowym plusem tego produktu jest jego popularność. Jako że klienci często po niego sięgają, sami producenci oferują go w niemalże wszystkich możliwych odcieniach kolorystycznych. Pamiętaj jednak, że jeśli zdecydujesz się na zakup emalii akrylowej, musisz koniecznie sprawdzić, czy jest ona przeznaczona do pokrywania paneli ściennych. Niektóre z tych produktów służą bowiem do malowania innych materiałów – m.in. drewna.

Emalia akrylowa to produkt dość standardowy i przy tym bardzo oczywisty, także jeśli oczekujesz bardziej niezwykłego i niepowtarzalnego efektu, sięgnij po coś zupełnie innego – np. nowoczesną farbę kredową. Dawniej nie była ona zbyt popularna. Dopiero teraz zapanowała na nią moda, dlatego póki co nie występuje ona w wielu odcieniach. Mimo tego warto zwrócić na nią uwagę.

Farby kredowe gwarantują bardzo nowoczesne i oryginalne krycie. Zapewniają matowy efekt, który w tym momencie cieszy się większą renomą od standardowego połysku. Jeżeli więc zdecydujesz się na pokrycie paneli ściennych emalią akrylową, twoje pomieszczenie nabierze niepowtarzalnej prezencji. Pamiętaj jednak, aby taką warstwę farby pokryć dodatkowo specjalistycznym woskiem, który zabezpieczy ją przed odpryskiwaniem.

Szukając przez Internet sposobów na to, czym pomalować panele ścienne, zapewne natkniesz się również na produkt o nazwie lakierobejca. Jest to bardzo popularny materiał budowlany. To wyrób wielofunkcyjny, który zapewnia ci dwa w jednym. Naniesiony na panele ścienne poprawia oczywiście ich wygląd, tworząc na ich powierzchni bardzo atrakcyjną i estetyczną warstwę.

Ale to nie wszystko! Lakierobejca jest także w pewnym sensie produktem pielęgnacyjnym i preparatem konserwującym, ponieważ doskonale zabezpiecza panele przed różnymi niekorzystnymi warunkami, w tym przed wilgocią. Przepięknie podkreśla ona także naturalny i pierwotny wizerunek paneli. Sprawia, że słoje stają się na nich bardziej widoczne. Jeżeli więc nie zależy ci na jakiejś drastyczne metamorfozie pomieszczenia, sięgnij po lakierobejcę, a uzyskasz bardzo naturalny i subtelny efekt.

Niezależnie jednak od tego, na jaki produkt ostatecznie postanowisz się zdecydować, zanim zaczniesz nakładać go na panele ścienne, musisz przygotować je do przyszłych prac remontowych. Bardzo ważne jest tutaj oczyszczenie i wyrównanie powierzchni. Musisz zetrzeć starą warstwę dekoracyjną, wykorzystując do tego celu specjalistyczną szlifierkę, a następnie jeszcze ją zmatowić, aby wybrana farba lepiej się na niej trzymała. Nie są to na szczęście skomplikowane czynności. Nawet jeżeli sam sobie z nimi nie radzisz, spokojnie możesz poprosić o pomoc kogoś, kto przynajmniej trochę zna się na budowlance. Wspólnymi siłami na pewno uda wam się dobrze przygotować panele ścienne do malowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here