Zalety dywanów z wełny

Zastanawiasz się nad wyborem dywanu do swojego salonu, sypialni lub biura? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym omawiamy zalety dywanów z wełny.

W wystroju wnętrz niemal każdy rodzaj elementu wyposażenia ma zarówno gorących zwolenników jak i zagorzałych przeciwników. Nie inaczej ma się sytuacja z dywanami. Sporo osób urządzających swoje mieszkania rezygnuje z jakichkolwiek dywanów i wykładzin. Z drugiej strony dla innych dywan jest jednym z podstawowych artykułów wnętrzarskich.

Dywan syntetyczny czy naturalny

W ubiegłym wieku, wraz z odkryciem materiałów syntetycznych stopniowo zmieniały się także trendy w projektowaniu wnętrz. Tworzywa sztuczne zrewolucjonizowały rynek wnętrzarski, wiele produktów stało się dostępnych dla szerokich grup odbiorców dzięki obniżeniu kosztów produkcji. Dotyczyło to również dywanów, wykładzin oraz chodników. Niemniej warto zaznaczyć, że popularność dywanów wykonanych z naturalnych surowców nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Ogromną zaletą zastosowania materiałów syntetycznych w dywanach okazała się możliwość stworzenia zupełnie nowych modeli. Do typowych dywanów syntetycznych należą między innymi: dywany włochate shaggy, dywany 3d, dywany pluszowe oraz dywany welurowe. Ponieważ tworzywa sztuczne, są to materiały, które bardzo dobrze przyjmują najróżniejsze barwniki, dywany z nich wykonane charakteryzują się wyrazistymi, trwałymi kolorami. Zwolennicy ochrony naturalnego środowiska raczej niechętnie decydują się na jakiekolwiek dodatki do mieszkania wykonane z tworzyw sztucznych. Takie osoby chętnie kupują dywany wytwarzane z naturalnych tekstyliów takich jak, mi.in.: wełna, bawełna, skóra, len czy juta. Do najchętniej kupowanych dywanów naturalnych należą między innymi dywany wełniane. Z czego wynika ich popularność?

Dywany wełniane – jakie zalety

Poznając wszystkie walory dywanów wykonanych z wełny trudno nie docenić tych znakomitej klasy produktów. W Polsce w fabrykach Dywilan oraz Agnella produkuje się dywany z wysokogatunkowej wełny nowozelandzkiej oraz brytyjskiej. Tego typu wełna charakteryzuje się miękkością i wytrzymałością przy jednoczesnej bardzo niewielkiej grubości włókien. Dzięki temu takie polskie dywany wełniane mogą charakteryzować się wyrazistym i misternym wzornictwem. W przeciwieństwie do obiegowych opinii dywany wyprodukowane z wełny wyróżniają się dużą trwałością oraz wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie są narażone na intensywną eksploatację.

Niewątpliwym atutem dywanów wełnianych są ich właściwości izolacyjne. Gruby wełniany dywan znakomicie sprawdza się jako dodatkowa izolacja termiczna na chłodnej podłodze w domu jednorodzinnym. Miękkie grube runo skutecznie wygłusza także odgłosy stąpania po podłodze, co przydaje się w budynkach o wielu kondygnacjach w blokach mieszkalnych oraz piętrowych domach.

Zastanawiasz się nad zakupem dywanu wełnianego? Serdecznie zachęcamy do zainteresowania się ofertą dywanów Dywilan w sklepie internetowym Kochamydywany.pl. Sklep oferuje darmową wysyłkę wszystkich produktów tej znakomitej polskiej marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here