Chłodnie do mleka

Od wielu dziesięcioleci w branży mleczarskiej zachodzą zmiany, które pomagają jak najefektywniej pozyskiwać mleko. Tradycyjny udój został zastąpiony przez mechaniczny. Jednym z elementów dojarek rurociągowych, które cieszą się niesłabnącą popularnością jest właśnie chłodnia do mleka. Jakie korzyści wynikają z zainwestowania w schładzalniki do mleka? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Czy to na pewno praktyczne rozwiązanie?

Chłodnie do mleka – czy warto zainwestować?

Schładzalniki w gospodarstwach mleczarskich zyskują coraz więcej entuzjastów. Wynika to przede wszystkim z tego, że wydłuża się czas odbioru mleka. Aby mleko było dobrej jakości i nadawało się do spożycia konieczne jest zastosowanie chłodni. Wymaga tego również wstępna obróbka mleka. Do dwóch godzin od udoju mleko powinno być schłodzone do 6-8 stopni Celsjusza. A następnie przechowywane w jeszcze niższej temperaturze 4-6 stopni Celsjusza. Z pewnością w wielkotowarowych gospodarstwach proces schładzania nie byłby możliwy bez wykorzystywania chłodni do mleka, dlatego są one naprawdę praktycznym rozwiązaniem. Także dla hodowców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gospodarstwem mleczarskim, ale już teraz wiedzą, że będą stawiać na ciągły rozwój.

Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Schładzalniki do mleka dzielą się na otwarte i zamknięte. Oprócz tego możemy dobrać schładzalnik do mleka pod względem pojemności, częstotliwości opróżniania czy nowoczesnych udogodnień. Wiele firm oferujących chłodnie do mleka zapewnia także pomoc w wyborze, dopasowaniu modelu do indywidualnych potrzeb klienta, montaż, a nawet gwarancję. Profesjonalni eksperci mogą również zaoferować tańsze rozwiązanie w postaci używanych schładzalników do mleka, które są oczywiście w pełni sprawne. A niekiedy tak jak nowe objęte gwarancją. Przy wyborze warto zwrócić również uwagę na dobrą izolację i system odzyskiwania energii. Pomocne w dbaniu o wysokim poziom czystości jest także rozważenie wyposażenia chłodni w instalacje do automatycznego mycia. Higiena udoju i przechowywania mleka ma kluczowe znaczenie w dbaniu o jego wysoką jakość.

Korzyści ze stosowania chłodni do mleka

Do niewątpliwych zalet schładzalników do mleka można zaliczyć fakt, że wpływają na rozwój gospodarstwa i umożliwiają poszerzanie zakresu działalności czy powiększania stada. Wyższa jakość mleka oznacza, że będzie ono bezpieczniejsze i zdrowsze dla przyszłych konsumentów. Chłodnie podobnie jak i dojarki to funkcjonalne urządzenia, niektóre modele można zdalnie sterować, co pomaga zaoszczędzić cenny czas. Ponieważ schładzalniki do mleka to tylko urządzenia, mogą niekiedy wymagać naprawy, ale korzystanie z profesjonalnych firm oferujących części zamienne i pomoc w naprawie pomaga szybko uporać się z taką niewielką przeszkodą bez zatrzymywania produkcji mleka. Chłodnie są również projektowane zgodnie z obowiązującymi normami i spełniają normy bezpieczeństwa, co jest niezwykle istotne przy hodowli żywych stworzeń. W takim razie czy warto zainwestować w dobrej jakości chłodnie do mleka? Z całą pewnością tak.

Zastanawiasz się nad pozycjonowaniem swojej strony internetowej? Odwiedź agencję Seo Nedio we Wrocławiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here