Przysmaki dla kota

Nasze zwierzęta często są przez nas rozpieszczane za pomocą ciekawych zabaw, nowych akcesoriów czy też przysmaków. W szczególności te ostatnie cieszą wiele z nich, ponieważ pozwalają im na skosztowanie odmiennych niż zazwyczaj smaków, a także na zabawę lub naukę, które często kończą się atrakcyjną, aromatyczną nagrodą. Czy przekąski takie mogą jednak dodatkowo wpływać na poziom ich zdrowia? Oczywiście!

Przysmaki, które dostarczą dodatkowych witamin

Jeśli chcemy uraczyć naszego kociaka czymś dobrym, a jednocześnie wpływającym korzystnie na jego stan zdrowia, najlepszym pomysłem może być wykorzystanie zdrowych przysmaków. Posiadają one specjalnie opracowany skład, który pozwala naszym małym pupilom cieszyć się jeszcze dłuższym, lepszym i bardziej witalnym życiem. Zdrowe przysmaki dla kota powinny być przede wszystkim bogate w witaminy i minerały. Dzięki nim organizm zwierzęcia dobrze się rozwija, jest silniejszy, zdrowszy i bardziej odporny. Mają także ogromny wpływ na jego wygląd, a zwłaszcza na stan jego sierści – miękka i przyjemna w dotyku, lśniąca i gęsta jest zasługą przede wszystkim zdrowego pożywienia.

Witaminy i minerały, które powinny być zawarte w kocim pożywieniu, a pochodzące z przysmaków, są doskonałym uzupełnieniem stałej kociej diety. Suplementują ewentualne niedobory, które mogą pojawić się, jeśli karma podstawowa nie jest odpowiednio urozmaicona. Sprawiają także, że jej smak nie nudzi się tak szybko, ponieważ od czasu do czasu pojawia się ciekawa alternatywa.

Przysmaki, które pomogą w utrzymaniu higieny zębów

O specjalnych patyczkach czy chrupkach, które pomagają psiakom utrzymać odpowiednią higienę zębów, słyszał na pewno każdy z nas. Jednak w przypadku kotów sytuacja wcale nie wygląda inaczej. Również one powinny posiadać karmę, która pomoże im oczyszczać zęby i ochroni je przed osadzaniem się nieestetycznego i niezdrowego kamienia.

Przysmaki świetnie sprawdzają się w tej roli. Wiele z nich ma odpowiednią strukturę i fakturę, aby oczyszczać zęby kota z kamienia. W połączeniu z doskonałym smakiem ich ostrzejsza powierzchnia sprawia, że stają się ciekawą przekąską, która chrupie w ząbkach, a jednocześnie wzmacnia je i chroni.

Nowa zabawka dla kota

Wszyscy wiemy, że koci instynkt każe polować na uciekającą ofiarę. Nic więc dziwnego, że zwierzęta te tak chętnie biegają za wszystkimi kulkami papieru, kolorowymi pluszowymi myszkami czy światełkiem lasera. Niestety, żadnej z tych zabawek nie da się na koniec zjeść, przez co instynkt łowcy tylko częściowo zostaje zaspokojony.

Zupełnie inaczej może wyglądać sprawa w przypadku przysmaków. Małe poduszeczki czy “kocie ciasteczka” świetnie sprawdzają się jako zabawka, którą można schować do specjalnej kulki na przysmaki. Tocząc ją i goniąc, kot będzie miał świetną zabawę i trochę ruchu, a jednocześnie swoją wymarzoną, aromatyczną nagrodę, gdy już uda mu się wydobyć smakołyk z tego specjalnego schowka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here