lifting twarzy

Potrzebujesz zabiegu odmładzającego z efektem na już? Specjalistyczne urządzenia wykorzystywane w gabinetach medycyny estetycznej pozwalają na przywrócenie skórze idealnego napięcia bezinwazyjnie, niemal bezboleśnie i w bardzo krótkim czasie. Poznaj 5 sposobów na nieinwazyjny lifting twarzy polecanych przez ekspertów z Kliniki Miracki w Warszawie.

1.     Laserowy lifting twarzy

Laser to najlepiej poznana i najczęściej używana w medycynie estetycznej alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy. Impulsy świetlne wysyłane przez urządzenie prowadzą do gruntownej przebudowy skóry, czego efektem jest jej rewitalizacja, zwiększenie sprężystości oraz odmłodzenie. Działanie laserowego liftingu twarzy opiera się na stymulowaniu skóry do regeneracji włókien kolagenowych, które wraz z wiekiem ulegają osłabieniu. Zainicjowane w skórze procesy odnowy trwają jeszcze przez wiele dni po zakończeniu laseroterapii i zapewniają długotrwałe napięcie. Efekty liftingu laserem utrzymują się przez wiele miesięcy, ale pod warunkiem, że zdecydujemy się na zalecaną przez specjalistę serię zabiegów.

2.     Ultradźwiękowy lifting HIFU

HIFU (z ang. high intensity focused ultrasound) to zogniskowana fala ultradźwiękowa, która w medycynie estetycznej wykorzystywana jest do selektywnej przebudowy skóry bez użycia skalpela. Lifting ultradźwiękowy jest mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny – wykonywany jest przy zastosowaniu miejscowego znieczulenia żelem anestetycznym. W wyniku liftingu HIFU następuje kontrolowane rozgrzanie tkanek do temperatury 65–75°C oraz gwałtowna koagulacja białek skóry. W rezultacie rozpoczyna się produkcja nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra zagęszcza się, staje się bardziej sprężysta i wyraźnie wzmocniona. Dodatkowym efektem działania ultradźwięków jest redukcja miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej, na przykład w okolicach podbródka.  

3.     Lifting falami radiowymi (RF)

Lifting RF, czyli zastosowanie fal radiowych na twarz to kolejna mało inwazyjna metoda pobudzania skóry do samoregeneracji. Przykładem jest zabieg Accent Prime, który stanowi połączenie fal radiowych i ultradźwięków. Dzięki zastosowaniu tej innowacyjnej technologii skóra na twarzy staje się naturalnie napięta, owal podniesiony, a drugi podbródek wyraźnie zredukowany. Lifting z użyciem fal radiowych sprawia, że twarz wygląda na młodszą, szczuplejszą i radośniejszą. Zabieg jest szczególnie łagodny dla skóry i praktycznie bezbolesny.

4.     Termolifting Zaffiro

Zaffiro to innowacyjny lifting bez skalpela, który kompleksowo odmładza twarz. Zastosowano tu światło podczerwone, które wywołuje efekt termiczny w skórze, co pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Jednocześnie podczas zabiegu wykonywany jest intensywny peeling wodny. W rezultacie poprawia się zarówno napięcie, jak i nawilżenie skóry, a zmarszczki zostają wyraźnie spłycone. Zabieg ten określany jest mianem bankietowego, co oznacza, że przynosi natychmiastowe efekty i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

5.     Lifting wolumetryczny

Zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę mocno usieciowanego, gęstego preparatu kwasu hialuronowego. Lifting twarzy przy pomocy wypełniacza pozwala uzupełnić ubytki tkankowe i wypełnić zmarszczki. Zabieg ten stymuluje wytwarzanie kolagenu i elastyny w skórze, dzięki czemu poprawia jej napięcie, jędrność oraz elastyczność. Konsekwencją liftingu wolumetrycznego jest też głębokie nawilżenie tkanek. Wprowadzenie kwasu hialuronowego w odpowiednie miejsca na twarzy umożliwia podniesienie zwiotczeń oraz poprawę owalu i konturu twarzy. Lifting wolumetryczny jest szybki i komfortowy – wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, a trwa zaledwie kilkanaście minut.

Jeżeli poszukujesz skutecznego i mało inwazyjnego zabiegu odmładzającego, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala19/domains/tamjestfajnie.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here