Jaki prezent wybrać na osiemnaste urodziny?

Osiemnaste urodziny to wyjątkowy moment w życiu każdego młodego człowieka. Zwykle czekamy na ten dzień z utęsknieniem, nie mogąc się doczekać chwili, kiedy wreszcie będziemy mogli poczuć się dorośli i skończyć z jarzmem zakazów i nakazów. Wreszcie będzie można legalnie kupować alkohol, wyrobić prawo jazdy, przejąć pełną odpowiedzialność za swoje życie. Oczywiście, dorosłość wiąże się z odpowiedzialnością, ale jeszcze nie pora, by o tym myśleć. Na to przyjdzie czas, na razie warto raczej zorganizować huczną imprezę i dobrze się bawić.
Jeśli to nasz przyjaciel lub członek rodziny kończy osiemnaście lat, pomóżmy mu zapamiętać ten dzień do końca życia i sprawmy wyjątkowy prezent. Jakie prezenty warto wybrać na osiemnaste urodziny?

Prezenty od rówieśników

W Polsce przyjęło się, że osiemnastkę świętuje się w klubach, czasem na domówkach w węższym gronie. Tak czy tak należy zorganizować huczną imprezę. Jeśli jesteśmy zaproszeni na taką imprezę, warto pomyśleć o przyniesieniu prezentu, który będzie kojarzył się przede wszystkim z dobrą zabawą. W sklepach dostępne jest mnóstwo śmiesznych gadżetów, które idealnie sprawdzą się jako prezenty na 18.

Jeśli nasz kolega solenizant jest imprezowiczem, dobrym pomysłem z pewnością będzie kupienie mu dobrego, markowego alkoholu lub śmiesznych gadżetów związanych ze spożywaniem alkoholu. W końcu to pierwszy dzień, kiedy można się legalnie napić. Warto pomyśleć również o prezentach praktycznych, takich które na przykład są związane z hobby solenizanta, muzyką, czy sportem – zależnie od tego, co kto lubi.

Dla dziewczyn doskonale sprawdzi się biżuteria. Naszyjnik od przyjaciół sprezentowany na osiemnaste urodzi może być sentymentalną pamiątką na całe życie. Z pewnością każda dziewczyna ucieszy się również z eleganckiej bielizny, ubrań czy kosmetyków.

Prezent od rodziców czy chrzestnych

Przed nie lada wyzwaniem, co kupić, stoją również rodzice i chrzestni. Można mieć spore wątpliwości, jaką sumę należy przeznaczyć na prezenty na 18, tym bardziej, że wśród rodziców czasem spotykane są skrajne postawy: jedni popisują się, ile wydadzą na prezent dla córki lub syna, inni chcą lub muszą oszczędzać.

Pamiętajmy, że bez względu na to, jakim budżetem dysponujemy, powinniśmy pokazać swojemu dorosłemu już dziecku, że ten dzień jest dla nas czymś wyjątkowym. Warto podkreślić to prezentem, niekoniecznie drogim.

Jeśli możemy przeznaczyć na prezent dla dziecka większą sumę, warto żebyśmy przedyskutowali z nim, co chciałoby dostać i kupili coś, co może przydać mu się w przyszłości. Może nowy laptop, może aparat fotograficzny, skuter albo opłacony kurs prawa jazdy? Z pewnością będzie to lepszy wydatek niż jeśli przepuścimy pieniądze na drobnostki.

Kupując prezenty na 18, warto zawsze przede wszystkim pomyśleć o solenizancie, o tym, o czym on marzy i co chciałby dostać, nie kupować na siłę tego, co podoba się nam. To jego święto i warto sprawić, by miły prezent przypominał o nim przez długi czas. W końcu tylko raz w życiu kończy się osiemnaście lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here