czym udrożnić rury

Zapchane rury powodują ogromną liczbę problemów. Problemy dotyczą nieprawidłowego funkcjonowania instalacji, brak możliwości spłukania wody oraz powodują nieprzyjemne zapachy. Udrożnienie zapchanych rur jest bardzo ważne. W dzisiejszych czasach na rynku mamy bardzo dużo środków chemicznych. Są różne sposoby udrożniania rur, dlatego, nie jest to bardzo trudne.

Jednak zanim zaczniemy działać, musimy najpierw nabyć niezbędną wiedzę na ten temat. Dzięki zdobytej wiedzy udrożnienie zapchanych rur nie powinno stanowić dla nas nawet najmniejszego problemu. Jednak czy zawsze każdy ze sposobów pozwoli rozwiązać wszystkie problemy? Raczej nie, ponieważ specyfikacja zapchanych rur, zależy od tego, w jakim pomieszczeniu się one znajdują. Większość ludzi, gdy zauważy, że rury są zapchane, zadaje sobie pytanie:

Czym udrożnić rury?

Sposobów i porad jest kilka. Najczęściej problem tkwi w kuchni. Zmywając różne naczynia, resztki często przedostają się do rur. Poza tym przygotowujemy różne posiłki, po których zmywamy w zlewie. Tego typu rzeczy bardzo szybko mogą przyczynić się do zapchania rury. Kolejnym pomieszczeniem, w którym problemem często są zapchane rury, jest łazienka. Podczas mycia wszystkie włosy lądują do rury pod naszym prysznicem. Innymi powodami powodującymi niedrożności rur, są: pasta do zębów, resztki makijażu czy mydło.

rury

Wiele ludzi nie bierze pod uwagę tego, że rury jest bardzo łatwo zapchać, dlatego wszystkie włosy czy inne ciała obce lądują po chwili w rurze. Dla wielu osób najprostszym produktem do walki z zapchanymi rurami są środki chemiczne. Praktycznie są dostępne w większości marketów, hurtowni czy sklepów osiedlowych. Popularne środki chemiczne służące do udrożniania rur są bardzo często wykorzystywane w domach. Niska cena i ilość produktu szczególnie zachęca do zakupu. Bardzo popularnym środkiem do rur jest kret, jednak należy pamiętać, aby z zastosowaną ilością nie przesadzać.

Najważniejsze jest, aby czytać informacje, jakie producent zamieszcza na opakowaniu danego produktu. Jest to bardzo ważna rzecz, ponieważ wiemy, że wszystko dobrze i bezpiecznie robimy. Podczas stosowania środków chemicznych, nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie. Środki służące do udrożniania rur są często mocno żrące, przez co, gdy taki środek przedostanie się na naszą skórę, może doprowadzić do problemów i natychmiastowej wizyty w lekarza. Kolejną ważną rzeczą, jest, aby na czas, kiedy to środek został zastosowany wyjść z pomieszczenia. Opary stanowią także niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia.

Oczywiście kolejną metodą, która świetnie powinna sobie poradzić z zapchanymi rurami, jest soda oczyszczona i ocet. Ta niezawodna receptura pomoże nam przeczyścić w sposób ekologiczny i zdecydowanie bezpieczniejszy dla zdrowia. Do odpływu wystarczy wsypać sodę, a następnie zalać ją octem. Odpływ najlepiej zatkać kuchenną szmatką, na czas co najmniej dwóch godzin. Po upływie tego czasu wystarczy do rury wlać wrzącą wodę, dzięki której powinna zostać odblokowana.

hydraulik

Domowy sposób jest bezpieczny dlatego, gdy okaże się nieskuteczny, możemy zastosować go po raz kolejny. Jeżeli jednak nie chcemy stosować płynnych oraz granulowanych środków, dobrym rozwiązaniem może być tanie urządzenie, jakim jest przepychaczka do rur. Wykonana jest z drewnianego trzonka i gumowego elementu w kształcie kielicha. Wystarczy przytkać ją do rury, a następnie energicznie podnieść do góry. Podsumowując, zatkane rury niekoniecznie muszą nam się kojarzyć z kłopotami. Wystarczy nabyć mały element wiedzy, który ułatwi nam zdecydowanie zadanie.

Dla osób, które są alergikami, idealnie sprawdzą się domowe metody. Receptura z użyciem sody oczyszczonej i octu jest tanim i skutecznym rozwiązaniem. Ponadto, jeżeli w domu są małe dzieci, to stosowanie żrących chemicznych środków, jest złym rozwiązaniem. Można spróbować udrożnić rurę wodą beż żadnych dodatków. Jednak skuteczność nie jest wysoka, ze względu na poziom ciśnienia wody. Oczywiście ta metoda stosowana jest do małych zatorów, na przykład wanny czy umywalki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here